Yamaha YBR 125
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Seřízení ventilů

Goto down 
+4
abc
sketmannn
Mirek
Phupik
8 posters
AutorZpráva
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyMon Mar 29, 2010 5:37 pm

Chtěla bych se zeptat jak je to se seřízováním ventilů! Správně by se měli po 12 tis. seřídit! Nevíte jaká má být vůle a jestli si to někdo doma dělá sám?
Návrat nahoru Goto down
Mirek

Mirek


Poeet p?íspivku : 87
Registration date : 01. 08. 09

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyMon Mar 29, 2010 8:48 pm

Phupik napsal:
Chtěla bych se zeptat jak je to se seřízováním ventilů! Správně by se měli po 12 tis. seřídit! Nevíte jaká má být vůle a jestli si to někdo doma dělá sám?

Já sem to dával dřív na kontrolu vůlí cca7000 a byla tam,minimální . Pokud máš ybr noví se zárukou tak to dej do servisu, pokud ne tak si to sešteluj , jaky tam maj bejt vůle ti řeknou v yamaze , ale aby to pak nebylo jak šici stroj Very Happy Smile
Návrat nahoru Goto down
sketmannn

sketmannn


Poeet p?íspivku : 61
Age : 33
Registration date : 21. 10. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyMon Mar 29, 2010 8:58 pm

Já to dělám po 6tisících a je tam jen minimální vůle......jinak vůle mi tam každej mechanik dával jiný o pár drobnejch, jinak v yamaze mi to ty kkti neřekli...kdo to dělá sám tak hlavně na studeným motoru a pořádně;-) at to frčí
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 10:47 am

Motorku novou nemám! Koupila jsem si ojetou rok výroby 2006! Mam najeto 17 tis. a v servisu byla naposledy ve 12 tis.! Motorku jsem si koupila sama, tudiz me nezbylo na servis, koupila jsem si olej a potrebuju si seridit ventily! Jen nevím jaká má být vůle!
Návrat nahoru Goto down
Mirek

Mirek


Poeet p?íspivku : 87
Registration date : 01. 08. 09

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 7:13 pm

Tááák se zeptej v yamaze. Smile Já si motorku taky kupoval jetou a za sví ale 500kč na seřízení se našlo Smile
Návrat nahoru Goto down
abc

abc


Poeet p?íspivku : 187
Registration date : 06. 05. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 7:45 pm

Ty ventily seřizovat nemusíš, pokud s nima nemáš problém.


Naposledy upravil Axonn dne Sun Sep 12, 2010 9:44 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
LukynRR
Anonymní




Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 8:34 pm

Tak to hle téma by mě taky zajímalo. Jak se projeví vůle ventilů?? Bude to mít o trochu jiný zvuk?
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 9:14 pm

Zvuk mít motorka jiný nebude! A bez seřízení nevím nevím, je to spíš jako prevence! No ale když nevíte, tak doufám že můj typ na vůli bude správný:-) Pak Vám dám vědět kolik to mělo být:-D
Návrat nahoru Goto down
rawson
Admin
rawson


Poeet p?íspivku : 126
Registration date : 19. 08. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 9:29 pm

Axonn napsal:
Ty ventily seřizovat nemusíš, pokud s nima nemáš problém. Já už mám bez seřízení nalítáno asi 14 000 Km a bez sebemenších problémů..
Taky jsem na tom stejně jako ty>> se schválně zkusím zítra zeptat v Yamaze, jestli to seřizujou u prohlídky po 12 tisících. Zítra dám vědět co a jak.. Wink
Návrat nahoru Goto down
Sucre

Sucre


Poeet p?íspivku : 415
Age : 32
Registration date : 01. 05. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 10:18 pm

Phupik napsal:
Zvuk mít motorka jiný nebude! A bez seřízení nevím nevím, je to spíš jako prevence! No ale když nevíte, tak doufám že můj typ na vůli bude správný:-) Pak Vám dám vědět kolik to mělo být:-D

Kde bydlíš? Mám známýho mechanika, seřídí ti je a za pár peněz. Mě teď seřizuje bandita a super cheers
Návrat nahoru Goto down
sketmannn

sketmannn


Poeet p?íspivku : 61
Age : 33
Registration date : 21. 10. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyTue Mar 30, 2010 11:20 pm

Zvuk to má jinej lehce když maj hodně velkou vůli tak začnou klepat(klapat). jinak to stojí asi dvě kila co sem dáva já sou tam jen dva je to práce na 15 minut ani ne....
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřizování ventilů   Seřízení ventilů EmptyWed Mar 31, 2010 1:06 pm

Bydlím v Dolanech, to je nedaleko Pardubic! Jste moc všichni hodní, že se tím zabýváte:-) Ale přece jen do servisu nepojedu, mám šikovného přítele, sice opravuje hlavně fichtli, ale myslím že mu ventily dělat problém nebudou, jen problém v tom jaká má být vůle! Hlavu si s tím lámat nebudu, prostě to motorčička nějak zvládne:-)
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřizování ventilů   Seřízení ventilů EmptyWed Mar 31, 2010 1:26 pm

Tak sací by mohlo být 0,15mm a vyfuk 0,2 mm! Tak to zítra ráno zkouknu kolik tam je a když to bude alespon podobný tak to takhle sešteluju:-)
Návrat nahoru Goto down
rawson
Admin
rawson


Poeet p?íspivku : 126
Registration date : 19. 08. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyFri Apr 02, 2010 11:01 am

Tak jsem se byl včera zeptat v Yamaze na to seřízení a prý je to zahrnuto v servisní prohlídce někdy kolem 20 tisíc.. Myslím, že to je napsané v servisní kartě, tak se můžete podívat. Wink
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřizování ventilů   Seřízení ventilů EmptyFri Apr 02, 2010 11:53 am

Tak zaprvé seřizování by se mělo dělat po 12 tis. a za druhé jsem tady už říkala že do servisu nepojedu!!! Takže jsem si to už udělala doma sama, když tady nikdo neví odpověď!
Návrat nahoru Goto down
rawson
Admin
rawson


Poeet p?íspivku : 126
Registration date : 19. 08. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyFri Apr 02, 2010 8:12 pm

Phupik napsal:
Tak zaprvé seřizování by se mělo dělat po 12 tis. a za druhé jsem tady už říkala že do servisu nepojedu!!! Takže jsem si to už udělala doma sama, když tady nikdo neví odpověď!
Já tam byl po 12 tisících a nedělali mi to.. Asi se to dělá jinak u starších modelů. Wink
Návrat nahoru Goto down
M3rcury




Poeet p?íspivku : 28
Location : ValMez
Registration date : 04. 04. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptySun Apr 04, 2010 3:39 pm

myslim že pokud to normálně startuje a nějak vyloženě v tom neklepe tak je to seřízení celkem zbytečné, čim víc se do toho v tomhle směru rýpe, tím hůř. pokud to v pohodě jede, tak bych neřešil.

jinak mam dojem že jsem někde čet vůle sání 0,08 - 0,1 a výfuk 0,12 - 0,14. ale sám bych tam dal víc o něco Wink
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptySun Apr 04, 2010 8:28 pm

No ty jsi úžasnej, moc děkuju, jsi zatím jediný který mi na tuhle otázku dokázal odpovědět! Dala jsem tam víc, ale jenom o trochu, jinak to je podobný! A myslím, že není moc dobře spoléhat na to, že motorka jede! Co když potom dojede, tak to bude třeba zrovna těma ventilama! Jinak na sání jsem neměla skoro žádnou vůli, tak si myslím že jsem udělala správně! Jinak je jasný, že se v tom nebudu vrtat pořád, příště alespon za 10 tis. Ale díky, jsem ráda, že mi na to někdo dokázal odpovědět!
Návrat nahoru Goto down
Lazzarik

Lazzarik


Poeet p?íspivku : 118
Registration date : 02. 11. 08

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptySun Apr 04, 2010 8:42 pm

Phupik napsal:
No ty jsi úžasnej, moc děkuju, jsi zatím jediný který mi na tuhle otázku dokázal odpovědět!...
Ale díky, jsem ráda, že mi na to někdo dokázal odpovědět!
Můžeš mi říci co si čekala za odpovědi? Myslíš že se tady na tom fóru každej hrabe v motoru? Fakt miluju to, že se na něco zeptáš a sama nevíš, ale když ti ostatní nejsou schopni zodpovědět dotaz, tak z nich akorát děláš tupce Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
Phupik

Phupik


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 21. 03. 10

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: seřizování ventilů   Seřízení ventilů EmptySun Apr 04, 2010 8:46 pm

Já jsem zhruba věděla kolik tam má být vůle, jen jsem si myslela, že když tady občas někdo napíše na fóru, že si na motorce všechno dělá sám, tak jsem taky čekala nějaký odpovědi! Tak promiň, že jsem se zeptala, jestli tě to tak urazilo!
Návrat nahoru Goto down
Mirek

Mirek


Poeet p?íspivku : 87
Registration date : 01. 08. 09

Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů EmptyMon Apr 05, 2010 7:21 pm

Když jsou rozštelovaný ventily tak to poznáš podle zvuku, když i při těch 12tis. neni ten motor jak šicí stroj tak je to poměrně zbytečný to dělat, ale kontrola tomu rozhodně neublíží.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Seřízení ventilů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Seřízení ventilů   Seřízení ventilů Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Seřízení ventilů
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Yamaha YBR 125 :: Opravy a problémy-
Přejdi na: