Yamaha YBR 125
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 piskani brz

Goto down 
+4
Mirek
rawson
abc
vosyndy
8 posters
AutorZpráva
vosyndy




Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 06. 07. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: piskani brz   piskani brz EmptyTue Jul 06, 2010 7:33 pm

zdravim, posledni dobou mi pri brzdewni skripa zadni brzda, nevite co s tim? diky moc
Návrat nahoru Goto down
abc

abc


Poeet p?íspivku : 187
Registration date : 06. 05. 08

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 9:09 am

Rozeber a vyčisti od prachu...
Návrat nahoru Goto down
rawson
Admin
rawson


Poeet p?íspivku : 126
Registration date : 19. 08. 08

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 2:22 pm

vosyndy napsal:
zdravim, posledni dobou mi pri brzdewni skripa zadni brzda, nevite co s tim? diky moc
I když to vyčistím, tak ti to bude po čase dělat znova.. Na tohle nepomůže nejspíše nic jiného než pořád brzdit předkem>> já osobně zadní brzdu moc nepoužívám (jen když pod sebou mám šutry).. Wink
Návrat nahoru Goto down
Mirek

Mirek


Poeet p?íspivku : 87
Registration date : 01. 08. 09

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 5:25 pm

Hmm zajímavý , no zkus je namazat pořádně to promaž WD-40 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Radši ne , dělám si prdel . Vyčistit a naučit se brzdit víc předkem Very Happy a samozřejmě kvalty -to brzdí parádně.
Návrat nahoru Goto down
M3rcury




Poeet p?íspivku : 28
Location : ValMez
Registration date : 04. 04. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 7:52 pm

rawson napsal:
vosyndy napsal:
zdravim, posledni dobou mi pri brzdewni skripa zadni brzda, nevite co s tim? diky moc
I když to vyčistím, tak ti to bude po čase dělat znova.. Na tohle nepomůže nejspíše nic jiného než pořád brzdit předkem>> já osobně zadní brzdu moc nepoužívám (jen když pod sebou mám šutry).. Wink

co máte proti zadní brzdě? Smile já brzdim při normální pohodové jízdě jenom zadní (nebo motorem) - je to taková kontrolka že člověk nejede pilu Very Happy . A přední používám vždycky současně se zadní - u stroje typu ybr to dost razantně zvyšuje brzdný účinek, není to motka která by šla do stoppie, takže když je pořád zadní kolo na zemi, proč ho nepoužít k brždění taky Smile

ale tak to je muj názor žeo Very Happy
Návrat nahoru Goto down
vosyndy




Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 06. 07. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 8:05 pm

diky moc za rady, ja taky pouzivam spis predni brzdu nebo brzdim motorem, ale dyz potrebuju ryhlůejc zabrzdit tak pouzivam i zadni.
Návrat nahoru Goto down
Sucre

Sucre


Poeet p?íspivku : 415
Age : 32
Registration date : 01. 05. 08

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 10:54 pm

M3rcury napsal:
rawson napsal:
vosyndy napsal:
zdravim, posledni dobou mi pri brzdewni skripa zadni brzda, nevite co s tim? diky moc
I když to vyčistím, tak ti to bude po čase dělat znova.. Na tohle nepomůže nejspíše nic jiného než pořád brzdit předkem>> já osobně zadní brzdu moc nepoužívám (jen když pod sebou mám šutry).. Wink

co máte proti zadní brzdě? Smile já brzdim při normální pohodové jízdě jenom zadní (nebo motorem) - je to taková kontrolka že člověk nejede pilu Very Happy . A přední používám vždycky současně se zadní - u stroje typu ybr to dost razantně zvyšuje brzdný účinek, není to motka která by šla do stoppie, takže když je pořád zadní kolo na zemi, proč ho nepoužít k brždění taky Smile

ale tak to je muj názor žeo Very Happy

To je blábol jak vrata! Zadní kolo se ti při brždění jen zadní může snáz zablokovat a jít do smyku. Já používám zadní jen v krizi. Krom toho když to v zatáčce přeženeš s rychlostí, tak s tou přední brzdou se z toho dá vybruslit když to umíš. Ale když začneš brzdit v zatáčce zadní tak jsi v prdeli.
Návrat nahoru Goto down
M3rcury




Poeet p?íspivku : 28
Location : ValMez
Registration date : 04. 04. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 07, 2010 11:01 pm

Sucre napsal:
M3rcury napsal:
rawson napsal:
vosyndy napsal:
zdravim, posledni dobou mi pri brzdewni skripa zadni brzda, nevite co s tim? diky moc
I když to vyčistím, tak ti to bude po čase dělat znova.. Na tohle nepomůže nejspíše nic jiného než pořád brzdit předkem>> já osobně zadní brzdu moc nepoužívám (jen když pod sebou mám šutry).. Wink

co máte proti zadní brzdě? Smile já brzdim při normální pohodové jízdě jenom zadní (nebo motorem) - je to taková kontrolka že člověk nejede pilu Very Happy . A přední používám vždycky současně se zadní - u stroje typu ybr to dost razantně zvyšuje brzdný účinek, není to motka která by šla do stoppie, takže když je pořád zadní kolo na zemi, proč ho nepoužít k brždění taky Smile

ale tak to je muj názor žeo Very Happy

To je blábol jak vrata! Zadní kolo se ti při brždění jen zadní může snáz zablokovat a jít do smyku. Já používám zadní jen v krizi. Krom toho když to v zatáčce přeženeš s rychlostí, tak s tou přední brzdou se z toho dá vybruslit když to umíš. Ale když začneš brzdit v zatáčce zadní tak jsi v prdeli.

tak za 1. bych řek že vubec brzdění v zatáčce je vcelku kravina a za 2. ustát smyk zadního kola sem viděl, ustát smyk předního je řek bych vyšší level scratch

když brzdím jen zadní, tak tim nemyslím tvrdé brždění, ale dojíždění, prostě plynulá jízda, žádná pila.. jasně že když se chcu trochu svézt tak jen zadní nebrzdím..

EDIT: k tomu brzdění v zatáčce.. jasně stane se, člověk to přepískne. pokud to není zase tak veké přešvihnutí, tak bych to řešil asi větším náklonem, a pokud je to velké přešvihnutí, tak se přiznam, že nevim po čem je lepší sáhnut - jestli popředku nebo po zadku.. dneska se mi něco takového stalo a fakt si nepamatuju jak sem to vyřešil.. asi instinkt nebo co, ale ustál sem to.. tohle je věc k zamyšlení no Smile
Návrat nahoru Goto down
Martina
Anonymní




piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: piskani brz   piskani brz EmptyThu Jul 08, 2010 1:22 pm

Souhlasim s kolegou, zadní brzda jde více do smiku, s přední se mi to ještě nestalo! A aby jsme zůstali u toho skřípání tak mě skřípe přední a myslím že to je od prachu, ale nějak se tím už nezatěžuji, hlavně že to brzdí:-D
Návrat nahoru Goto down
nnixonn




Poeet p?íspivku : 15
Age : 32
Registration date : 20. 05. 09

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Jul 28, 2010 8:16 am

taky mě zadní píská.. jednou za čas ji rozeberu, brzdový obložení přejedu jemným smirkovým papírem, vyčístím buben a nachvilu je od toho pokoj.. Smile
Návrat nahoru Goto down
Rostišrot

Rostišrot


Poeet p?íspivku : 69
Age : 31
Registration date : 28. 01. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptyWed Aug 25, 2010 10:41 pm

Já jsem zjistil, že mám přední kotouč okem skoro neviditelně křivý. A proto mi jdou od přední brzdy podivné zvuky(nejspíš dře o destičky), právě proto přední nebrzdím vůbec a proto tady chci napsat, že není žádny problém s Ybrou brzdit zadní. Brzdím jenom zadní i s vysoké rychlosti jde náhle rychle ubrzdit pouze zadní, někdy to trochu pustí do smyku no. Když už je moc velká krizovka, tak do dobrzdím i s přední...nerád ji poižívam, když není uplně ok. Smile
Návrat nahoru Goto down
M3rcury




Poeet p?íspivku : 28
Location : ValMez
Registration date : 04. 04. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptySat Sep 04, 2010 4:22 pm

Rostišrot napsal:
Já jsem zjistil, že mám přední kotouč okem skoro neviditelně křivý. A proto mi jdou od přední brzdy podivné zvuky(nejspíš dře o destičky), právě proto přední nebrzdím vůbec a proto tady chci napsat, že není žádny problém s Ybrou brzdit zadní. Brzdím jenom zadní i s vysoké rychlosti jde náhle rychle ubrzdit pouze zadní, někdy to trochu pustí do smyku no. Když už je moc velká krizovka, tak do dobrzdím i s přední...nerád ji poižívam, když není uplně ok. Smile

tvle rozbij prasátko a utikej do Yamahy pro nový kotouč! je to vlastně nejduležitější část motorky a ta by měla být v cajku..
Návrat nahoru Goto down
Rostišrot

Rostišrot


Poeet p?íspivku : 69
Age : 31
Registration date : 28. 01. 10

piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz EmptySat Sep 04, 2010 7:36 pm

Jediné, pro co teď budu utíkat do Yamahy je spojkové lanko Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





piskani brz Empty
PříspěvekPředmět: Re: piskani brz   piskani brz Empty

Návrat nahoru Goto down
 
piskani brz
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Yamaha YBR 125 :: Opravy a problémy-
Přejdi na: